Misja przedszkola

Nasze Przedszkole wspiera rodziców w integralnym wychowaniu dzieci w duchu wartości chrześcijańskich wg koncepcji pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego.

Wychowawcy i cała społeczność przedszkola dbają o rodzinną atmosferę w placówce, w której dzieci wychowywane są w oparciu o patriotyzm i szacunek dla tradycji, oraz poprzez bezpośrednie doświadczenia i działania. Indywidualne podejście do dziecka pomaga nam odkryć jego zdolności, wspomagać w trudnościach i wychowywać do twórczej współpracy z innymi. Pragniemy wychować dzieci świadome własnej wartości i wrażliwe na potrzeby innych. Wysoka jakość kształcenia, prymat zabawy i ruchu oraz ciekawe metody i formy zajęć sprawiają, że dzieci czują się u nas bezpieczne i szczęśliwe.

Wierzymy w miłość i dobro zasiane przez Boga w sercu każdego człowieka. Pragniemy by nasi podopieczni czuli się kochani i akceptowani, by mogli z odwagą i twórczo podejmować życiowe wyzwania i rozwijać się fizycznie, intelektualnie i duchowo.

Naszą troską otaczamy nie tylko dzieci, ale także ich rodziny, chcemy angażować rodziców w życie przedszkola, by świadomie i odpowiedzialnie wychowywali dzieci.

Chcemy, by nasze przedszkole kształciło dzieci na wysokim poziomie, zarówno intelektualnie, fizycznie jak i duchowo, by odważnie i twórczo weszli w nowe obowiązki. Pragniemy, by w naszym przedszkolu dzieci, rodzice i pracownicy tworzyli wspólnotę, w której mogą się rozwijać, wzrastać duchowo i współdziałać w oparciu o wiarę i najwyższe wartości, mając na względzie troskę o spójne wychowanie najmłodszego pokolenia.