Kadra

Poznajmy się lepiej! Wychowawcy w naszym przedszkolu to nie tylko doświadczeni pedagodzy, ale osoby życzliwe i pełne pasji w pracy z dziećmi.

Dyrektor, wychowawca w grupie Kropelek

s. Barbara Pasternak

Wychowawca w grupie Kropelek

s. Joanna Bugańska

Mottem, którym, staram się kierować w życiu są słowa patrona naszego przedszkola bł. Edmunda Bojanowskiego: Dzieci nie słowem, lecz życiem uczyć trzeba, jak żyć mają. Ukończyłam studia magisterskie Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, studia podyplomowe Arteterapia w edukacji, oraz Studium Apostolstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej. W przedszkolu pracuję od 1996 r. Chcę ofiarować dziecku poczucie że Bóg Go kocha i jest akceptowane. Pragnę, by rodzice i nauczyciele tworzyli wspólnotę, w której dzieci mogą się rozwijać, wzrastać duchowo i współdziałać w oparciu o wiarę i najwyższe wartości. W swojej pracy cenię sobie rozmowę z dziećmi, naukę poprzez zabawę umiejętności potrzebnych w życiu. Cieszy mnie taniec, ćwiczenia na świeżym powietrzu, przygotowanie przedstawień, własnoręcznie przez dziecko wykonana praca plastyczna. W wolnym czasie lubię powierzać wszystkie intencje Matce Bożej w modlitwie różańcowej, słuchać muzyki klasycznej i relaksacyjnej, czytać chrześcijańskie powieści. W uśmiechniętych oczach dziecka widzę twarz Boga.

Wychowawca w grupie Zuchów

Monika Ziomek

Ukończyłam Studia magisterskie Zarządzanie i marketing, Studia Podyplomowe: Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, oraz Przygotowanie pedagogiczne do pracy nauczycielskiej. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Ważne jest dla mnie budowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która pomaga we wszechstronnym rozwoju dzieci. Istotą pracy wychowawczej jest moim zdaniem zaangażowanie oraz ciepły stosunek do dzieci. Każde dziecko potrzebuje uwagi, życzliwości i akceptacji. Największą nagrodą jest dla mnie uśmiech moich podopiecznych. Jestem osobą pogodną, cierpliwą i wyrozumiałą. Staram się poznawać indywidualne potrzeby dzieci. Wolny czas lubię spędzać z całą rodziną w ogrodzie, pielęgnując rośliny.

Wychowawca w grupie Zuchów

Renata Byczek

Wychowawca w grupie Skarbów

Gabriela Kozioł

Wychowawca w grupie Skarbów

Weronika Tarnawska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Logopedia. Zdobyłam umiejętności z zakresu TUS oraz wychowania w myśl Pozytywnej Dyscypliny. Bardzo lubię się rozwijać, toteż nieustannie poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Jestem zapatrzona w koncepcję pedagogiczną bł. Edmunda Bojanowskiego i nią kierowana staram się wspierać rozwój dzieci każdego dnia. W swojej pracy nie wyobrażam sobie nie przekazywać dzieciom prawd o Panu Bogu. Pragnę dawać im to, co sama od Niego otrzymuję. Swoją pracę traktuję w głównej mierze jako służbę drugiemu człowiekowi. Rozwój osoby jest dla mnie niezwykle interesującym i ważnym procesem. Prowadzę konto na Instagramie @moje.edmundowe.przedszkole gdzie dzielę się różnymi pomysłami twórczymi, ale też naszą przedszkolną codziennością. Uwielbiam rozmawiać z dziećmi, zwłaszcza na trudne, życiowe tematy. Lubię pobudzać swoją i dziecięcą kreatywność. Przyjemność sprawia mi wywoływanie radości u dzieci i wzbudzanie w nich zaciekawienia. Uwielbiam pływać, ukończyłam kurs ratownika wodnego. Lubię też ręczne robótki – haft i szycie zabawek.

Pomoc nauczyciela w grupie maluchów

Anna Nadgórska

Pomoc nauczyciela